ایجاد باغ های زرق و برق دار: 5 ویژگی مفید نرم افزار طراحی باغ رایگان

امروزه ، در بازار نرم افزار طراحی باغ بصورت فزاینده رقابتی ، برخی از مهارت های طراحان حرفه ای منظر از قبل در خود نرم افزار تعبیه شده است. به عنوان مثال ، در گذشته ما برای انتخاب گیاهان مناسب که در آب و هوای محلی شما رشد می کنند ، باید به متخصصان وابسته باشیم. امروز ، USDA Hardiness Zone Map در پرمصرف ترین و رایگانترین نرم افزار طراحی منظره کدگذاری شده است ، بنابراین انتخاب گیاهان مناسب برای آب و هوای شما کار بسیار ساده تری شده است.

در طول سالها استفاده از نرم افزار طراحی باغ و باغبانی رایگان برای پروژه های طراحی باغ برای مشتریانم ، متوجه شدم که 8 ویژگی “باید” در نرم افزار وجود دارد که می تواند به شما در صرفه جویی در وقت و جلوگیری از اشتباهات طراحی باغ کمک کند:

1) کتابخانه گیاهان قابل جستجو با نقشه های Hardiness Zone

نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت انتخاب صحیح گیاه تأکید کنم. خوشبختانه دسترسی به Hardiness Zone Maps تنها با چند کلیک نرم افزار صحیح فاصله دارد. باغبانان باتجربه به شما خواهند گفت که کاشتن چیزی که در آب و هوای شما زنده نماند بی معنی است.

بنابراین ، برای جلوگیری از ناامیدی از دیدن گیاهان در حال مرگ ، مهم است که قیمت یوکا قبل از تصمیم گیری در مورد گیاهان مورد نظر در باغ خود ، از منطقه مقاومت خود مطلع شوید.

2) امکان طراحی باغها به صورت سه بعدی و تولید نقشه های 2 بعدی

از نظر تجربه ، بسیاری از افراد ، از جمله من ، در مشاهده چگونگی شکل گرفتن باغ فقط با دیدن یک نقاشی 2 بعدی مشکل دارند. متأسفانه ، بسیاری از طراحان حرفه ای منظر هنوز دوست دارند مفهوم طراحی باغ را به مشتریان خود منتقل کنند. به عنوان مثال ، با نگاهی به طرح “نمای پرنده” ، تصور اینکه حمام پرندگان در کنار یک تخت گل برجسته به نظر می رسد بسیار دشوار است. بعضی از مشتریان کاملاً آن را دوست دارند. با این حال برخی از مشتریان می خواهند حمام پرندگان پس از نصب برداشته شود. اگر یک عکس سه بعدی از باغ آینده به مشتری نشان داده شود ، می توان از چنین خطاهای پرهزینه در طراحی جلوگیری کرد.

به هر حال ، نقاشی های دو بعدی هنوز مهم هستند. این شامل اطلاعات بسیار مهمی مانند اندازه باغ و موقعیت هر عنصر باغ است. بنابراین داشتن نرم افزارهای طراحی و باغبانی بصورت پولی و رایگان بسیار مهم است که دارای قابلیت طراحی 2D و 3D باشند.

3) امکان وارد کردن عکس های حیاط جلو یا حیاط خانه خود

این نوع نرم افزار رایگان طراحی باغ احتمالاً ساده ترین کاربرد است و قطعاً برای باغبانانی که فقط یک باغ کوچک برای کار دارند کاربردی ترین آنهاست.

این نوع نرم افزار به شما امکان می دهد عکس حیاط خود را وارد کرده و ویژگی های باغ را در اطراف آنها اضافه کنید. بنابراین ، به ویژه برای ایجاد مقایسه “قبل و بعد” بسیار مفید است. حتی برخی از نرم افزارها می توانند جلوه های نوری متفاوتی را ایجاد کنند تا بتوانید ببینید که باغ آینده شما صبح و همچنین شب چگونه به نظر می رسد.

اما اگر باغ بزرگی دارید ، این نوع برنامه ها احتمالاً مناسب شما نیستند. دلیل این امر این است که اگر باغ شما یک باغ بزرگ است ، در این نوع برنامه ها امکان طراحی با جزئیات وجود ندارد.

4) شبیه سازی رشد گیاه

با نصب Hardiness Zone Maps در این نرم افزار ، امروزه برخی از نرم افزارهای طراحی منظره همچنین می توانند وضعیت گیاهان شما را در 3 ماه یا 5 سال آینده پیش بینی کنند. این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا بتوان برای محدودیت های فضایی تنظیماتی ایجاد کرد که در اولین نگاه مشخص نیست.